Uroczystość Pierwszej Komunii Świętej to bardzo ważne wydarzenie zarówno w życiu dziecka, jak i zatroskanych rodziców. Chcąc uczcić tak istotny moment, warto zastanowić się nad organizacją hucznego przyjęcia, podczas którego wraz z zaproszonymi gośćmi będziecie celebrować przyjęcie sakramentu. Aranżując przestrzeń, w której się spotkacie, zadbaj o właściwe przygotowanie stołu. Sprawdź, jak to zrobić!

Spis treści:

  1. Dekoracja stołu na przyjęcie komunijne – na co zwrócić szczególną uwagę?
  2. Czy obrus jest konieczny podczas uroczystego obiadu?
  3. Jak nakryć stół na Komunię Świętą?
  4. Wykorzystaj eleganckie talerze przygotowując stół na przyjęcie

Dekoracja stołu na przyjęcie komunijne – na co zwrócić szczególną uwagę?

Bez wątpienia stół to kulminacyjny punkt rodzinnego spotkania. To przy nim dziecko wraz z zaproszonymi gośćmi zasiądzie po skończonej uroczystości i będzie świętować przyjęcie sakramentu Komunii Świętej. Właśnie dlatego przygotowując się do tak ważnego wydarzenia, warto zadbać o każdy, nawet najdrobniejszy detal. Jak zatem przygotować stół, by ten stworzył spójną całość wraz z pozostałymi dekoracjami, był elegancko zastawiony, a do tego poszczególne elementy pozwalały na swobodę podczas poszczególnych posiłków? W tym przypadku konieczne będzie wcześniejsze ustalenie sposobu podania potraw. Decydując się na organizację uroczystego obiadu, możesz postawić na dania serwowane bezpośrednio na talerzach. Dzięki temu zyskasz sporo miejsca na blacie, co pozwoli ci ustawić więcej dekoracji. W przypadku, gdy dania będą serwowane na półmiskach, postaw na drobne ozdoby, które nie zabiorą zbyt dużo przestrzeni.

Czy obrus jest konieczny podczas uroczystego obiadu?

Bez wątpienia obrus jest jednym z podstawowych elementów nakrycia stołu na Pierwszej Komunii Świętej. Przede wszystkim jest klasycznym symbolem elegancji i z całą pewnością zawsze podnosi rangę celebrowanego wydarzenia. Spośród dostępnych opcji warto rozważyć położenie białego lub kremowego obrusu, który akcentuje czystość i niewinność, zgodnie z duchem tego wydarzenia religijnego. Co więcej, odcienie bieli doskonale komponują się z dodatkami niemal w każdym kolorze, co ułatwi ci dobór pozostałych dekoracji. Ciekawym rozwiązaniem będzie również wykorzystanie ozdobnego bieżnika, który sprawdzi się zarówno na stole prostokątnym, jak i owalnym. Postaraj się, aby obrus był starannie wyprasowany i bez zagnieceń, co dodatkowo podkreśli elegancję stołu.

Jak nakryć stół na Komunię Świętą?

Nie wiesz, jak nakryć stół na Komunię Świętą? Pamiętaj o jednym podstawowym elemencie, który jest obowiązkowy podczas każdego spotkania przy stole. Mowa oczywiście o serwetkach. Serwetki na stole komunijnym są ważnym elementem aranżacji, który dodaje elegancji i uroku tej uroczystości. Wybór odpowiednich akcesoriów może być kluczowy dla stworzenia odpowiedniej atmosfery i podkreślenia charakteru wydarzenia. Decydując się na wybór tego typu dodatków, zwróć uwagę na:

  • materiał serwetki – najlepszym wyborem na większe spotkania będzie zakup serwetek wykonanych z papieru. Jednorazowe akcesoria mogą nie tylko pięknie się prezentować, ale co najważniejsze zachowują odpowiedni poziom higieny i bezpieczeństwa. Serwetki proponowane przez Tompak produkowane i pakowane są wyłącznie przy pomocy maszyn. Dzięki temu nie mają kontaktu z osobami trzecimi, co za tym idzie z ewentualnymi zanieczyszczeniami, czy uszkodzeniami,
  • kolor dekoracji – kolorystyka serwetek powinna być dopasowana do ogólnej aranżacji stołu komunijnego oraz do wystroju wnętrza. Popularnym wyborem są serwetki w kolorze białym, kremowym lub ecru, które pasują niemal do każdej stylistyki. Możesz również wybrać delikatne pastelowe odcienie, które dodadzą subtelności i elegancji twojej aranżacji,
  • dodatkowe zdobienia – Serwetki mogą być dodatkowo ozdobione, co podkreśli ich wyjątkowy charakter i nada aranżacji stołu komunijnego dodatkowego uroku. Możesz wybierać spośród akcesoriów z delikatnymi nadrukami lub samodzielnie dodać np. gałązkę bukszpanu, lub gipsówki, związując całość wstążeczką, bądź sznurkiem. Ważne jest jednak, aby ozdoby nie były zbyt krzykliwe ani dominujące, aby nie przyćmić reszty dekoracji.

Wybór odpowiednich serwetek może okazać się kluczowy podczas przygotowywania stołu komunijnego. Podczas doboru dekoracji miej na uwadze charakter uroczystości oraz wygląd pozostałych dodatków. W końcu serwetki mają być nie tylko praktycznym gadżetem, ale również elementem ozdobnym. Pamiętaj, że szukając odpowiednich produktów, możesz postawić na serwetki ekologiczne jednolite lub z dodatkowymi zdobieniami.

Wykorzystaj eleganckie talerze przygotowując stół na przyjęcie

Niezwykle istotnym elementem aranżacji stołu jest dobór odpowiedniej zastawy. Ta powinna składać się z trzech elementów. Mowa oczywiście o talerzu głębokim, w którym podasz zupę, talerzu płytkim do dania głównego oraz niewielkim talerzyku deserowym. O ile dwa pierwsze mogą od razu znaleźć się na stole, ostatni ustaw dopiero, po skończonym daniu głównym. Pamiętaj, że wcześniejsze zaplanowanie dekoracji stołu ułatwi ci organizację w tak ważnym dniu, jakim jest Pierwsza Komunia Święta.